wordpress hit counter

“Metin Aras Fotoğraf Sergisi” Ege Üniversitesi Ege MYO Sanat Galerisi’nde Açıldı

Üyemiz Metin Aras’ın Ege Üniversitesi  Ege Meslek Yüksekokulu Sanat Galerisi’nde “Metin Aras Fotoğraf Sergisi” sanat severlerle buluştu.

metinaras_sergi (1)

Sergide; Sami Güner Kupası 1. Tur Başarı Ödüllü “Nalbant Ustaları” ve Sami Güner Kupası 2. Tur Başarı Ödüllü “Mardin Taklacı Güvercinleri” foto hikayelerinin yanında  “İki Boyoz Bir Yumurta” foto hikayesi yer alıyor. Bu foto hikayelerle ilgili  13 Mayıs tarihine kadar her gün saat 15.00’de  Ege Meslek Yüksekokulu Sanat Galerisi’nde 3 adet sunum izlenebilecek.

Sanat galerisi hafta içi her gün saat 09.00-21.30 arası açık.

metinaras_sergi (2)

METİN ARAS KİMDİR?

Fotoğrafla 15 yaşında tanışan Metin Aras, evin bir odasını karanlık odaya çevirip okuldaki arkadaşlarının fotoğraflarını çekerek harçlığını çıkarmaya başladı.

Karşılaştığı hayat koşulları karşısında bir süre fotoğrafçılıktan uzak kalan Aras, 20 yıl ilaç mümessili olarak çalıştığı işinden 2010 yılında emekli olmasıyla birlikte fotoğrafçılığa geri döndü.

2014 yılında başvuru şartlarını yerine getirerek uluslararası fotoğraf sanatçılarına verilen “Life Kart”ı almaya hak kazandı. Yurt içi ve yurt dışında birçok ödülü bulunan Aras’ın aynı zamanda birçok sergilemeleri de var.

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği  üyesi olan Metin Aras, 2015 yılından bu yana İzmir Nokta Okulları Buca Kampüsü’nde “Fotoğrafçılık” derslerine giriyor.